cebook, Twitter, które są zintegrowane zazwyczaj z daną stroną internetową.
W skład optymalizacji treści wchodzi m.in.:
Dawniej działania te ograniczały się do zmiany treści tagów meta Keywords i Description, których obecność na stronie dla większości współczesnych wyszukiwarek ma znaczenie marginalne.
Działania w dużej mierze niewidoczne dla przeciętnego użytkownika strony, mające jednak wpływ na jej indeksowanie i klasyfikacje w wyszukiwarkach to np.:
SEF to pojęcie odnoszące się do jasnego i czytelnego formułowania adresów stron internetowych. SEF ma na celu eliminację niezrozumiałego kodu z odnośników stron przy jednoczesnym przekazaniu wartościowych informacji (np. słowa kluczowe) oraz ułatwienia odwiedzającemu poruszanie się po stronie i odszukanie interesujących wiadomości. SEF ma również pozytywne przełożenie na tzw. optymalizację stron pod kątem wyszukiwarek.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych
Internet jako narzędzie wykorzystywane w autopromocji
Współcześnie internet jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez użytkowników źródłem informacji na prawie każdy temat. W związku z tak dużą i ciągle rosnącą popularnością tego medium, internet stał się również miejscem autopromocji oraz autoprezentacji. Dzięki wszelkiego rodzaju stronom społecznościowym autopromocja siebie i swojej działalności jest ogólnodostępna, każda osoba posiadająca dostęp do internetu może skorzystać z tej metody prezentowania swojej działalności. Pozycjonowanie jest również jednym ze sposobów promowania się, wymaga jednak zatrudnienia specjalnej firmy oferującej taką usługę. W przeciwieństwie do pozycjonowania, autopromocja za pomocą dostępnych social mediów może być przeprowadzona samodzielnie, z mniejszym lub większym skutkiem.
E-marketing na Facebooku
W 2017 roku liczba użytkowników Facebooka sięgnęła 2 miliardów. Oznacza to prawdziwy raj dla działań e-marketingowych, dlatego, że liczba logujących się każdego dnia na tą platformę internetową jest naprawdę zatrważająca. Przedsiębiorcy używają Facebooka w dwojaki sposób – niektórzy prowadzą własne profile danej działalności, tak zwane fanpejdże, inni za to płacą Facebookowi za wyświetlanie reklam. Ponadto często reklamy, które widujemy na Facebooku są specjalnie dobrane dla odbiorcy na podstawie jego historii wyszukiwania. Przykładowo jeśli szukaliśmy jakiś stoków narciarskich, jest to wielce prawdopodobne, że wyświetlane reklamy będą zahaczały o tematykę narciarstwa właśnie.