prostu przyjazne dla wyszukiwarek internetowych i co zrobić, żeby osiągnąć wysokie pozycje w tychże wyszukiwarkach! Zaczynamy! Kluczową kwestią w strukturze strony jest układ nagłówków oraz takie rozmieszczenie treści, które będzie zawierało dużo słów kluczowych w odpowiednich odmianach i odpowiednich miejscach. Warto zadbać o to, żeby strona wczytywała się szybko i działała bez problemów na urządzeniach mobilnych, bo jest to jeden z czynników mających wpływ na ranking.
Pozycjonowanie niewielkich witryn
Niewielkie strony internetowe także mogą być wysoko w wynikach wyszukiwania. Jeśli jednak są to rzeczywiście bardzo małe witryny internetowe, to trzeba zrobić wszystko aby miały one bloga. Blog to świetne miejsce nie tylko na odpowiadanie na pytania użytkowników, ale także na zapewnienie im wiedzy i jakości. Jeśli użytkownik kojarzy blogera z wiedzą i profesjonalizmem, to może częściej skorzystać z jego usług, albo po prostu być wiernym czytelnikiem, który zostanie tu na wiele, wiele lat. Wszystko to powoduje, że dzisiejszy świat internetowych wyszukiwarek opera się na wysokiej jakości, rzetelności – daje to szansę niewielkim stronom internetowym na poprawę pozycji w Google. Widać to po trendach w branży, zwłaszcza jeśli właściciel takiej małej strony zna się na optymalizacji w Google.
Wszystkie informacje o wynikach wyszukiwania
Wyniki wyszukiwania zmieniały się na przestrzeni lat, jednak ich cechą charakterystyczną przez zdecydowanie najdłuższy czas jest obecność na każdej ze stron w wynikach wyszukiwania 10 pozycji. TOP10 jak zwą to osoby pozycjonujące strony to cel dla większości firm, daje to możliwość dotarcia do większego grona odbiorców. Jeśli będzie to TOP5 lub TOP3 to prawdopodobieństwo jest jeszcze większe, co sprzyja rozwojowi biznesu i przyczynia się nie tylko do większego ruchu na danej witrynie internetowej, ale także do wzrostu świadomości marki i PR. Wygląd wyników wyszukiwania dziś to niestety nie tylko wyniki organiczne, ale także Google Adwords – czyli kolejna praca dla marketerów.